malta vizesi

Malta Vizesi

Malta’ya seyahat etmek isteyenler için belirli kuralların yerine getirilmesi gerekiyor. Bu kurallarında başında da vize işlemleri geliyor. Malta vizesi için öncelikle Malta’ya ne amaçla seyahat yapılacağı konusu kesin olarak belirlenmelidir. Çünkü konsolosluklar seyahat amacına büyük önem veriyorlar. Bu nedenle vize talep dilekçesinde ne amaçla seyahat edileceği ve vize talebinin ne amaçla yapıldığı özellikle belirtilmelidir.

Malta vizesi işlemleri için Malta konsolosluğunun uzun zamanı olup olmadığının da Malta konsolosluğuna ait internet sitesinden kontrol edilmelidir. Çünkü vize talep işlemleri için konsolosluktan randevu talep edilmesi gerekiyor. Randevuların en erken hangi tarihte olduğu tespit edilerek vize talep işlemleri için o tarihe kadar eksik evrak belgelerin temin edilmesi sağlanabiliyor.

Malta Vize İşlemleri

Malta vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu en ince ayrıntısına kadar istenen tüm belge ve evrakların eksiksiz ve istenildiği şeklinde olmasına dikkat edilmesidir. Çünkü konsolosluk tarafından tüm belge ve evraklar teker teker kontrol edilerek hepsinin de istenildiği şekilde olup olmadığı konusunda detaylı incelemeler yapılıyor.

Malta vizesi talebinde bulunmadan önce hangi vize için talepte bulunulacaksa o vizeler içim istenen özel belge ve evrakların olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Malta konsolosluğuna ait internet sitesinde hangi vize için hangi evraklar isteniyor ise bu evrak ve belgelerin listeleri yayınlanıyor. Aynı zamanda bu belge ve evraklar tespit edildikten sonra telefon ile de yetkili kişilerden internet sitesinde belirtilen belge ve evraklar haricinde başka evrak ve belgelerin istenilip istenilmediği teyit edilmelidir.

Malta Turistik Vize

Malta’ya yapılan seyahatlerin çocuğu turistik bir seyahat olmasından dolayı Malta turistik vize işlemlerinin yapılması gerekiyor. Bunun için Malta konsolosluğuna ait internet sitesinde yer alan Malta turistik vize işlemleri için gerekli olan evrak ve belgelerin temin edilmesinden sonra Malta turistik vize işlemleri için başvuru yapılabiliyor.

Malta turistik vize işlemleri için birtakım belgeler isteniyor. Bu belgelerin başında pasaport, vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, 2 adet biometrik fotoğraf, kişilerin sosyal ve ekonomik durumlarını gösteren belge, finansal belgeler gibi belgelere ihtiyaç duyuluyor.

Malta Ticari Vize

Malta ticari vize işlemlerini ticari amaçla Malta’da bulunacak kişiler yapıyor. Malta ticari vize için sunulacak belgeler arasında yer alan ticari işlemlerin yapıldığı firmanın ticaret sicil kayıtları oldukça önemli bir yer tutuyor. Bu firmaların meşru bir firma olup olmadıklarına bakılıyor. Aynı zamanda başvuru yapacak kişilerin pasaportlarında iki adet boş sayfa olmalıdır. Bunun nedeni bu iki boş sayfaya ticari vize damgasının vurulması için. Aynı zamanda pasaportlar 10 sene ve 10 seneden daha eski olmaması gerekiyor. Son seyahat işlemlerinden sonra pasaportların en az 3 aylık bir kullanım süresinin olması da aranan kriterler arasında yer alıyor.

Malta Aile Ziyaret Vizesi

Malta aile ziya ret vizesi Malta konsolosluğu bünyesinde belirli kriterleri olan bir vize türüdür. Bu kriterlerin başında başvuru sahiplerinin Malta’da bulunan yakınlarının varlıklarının teyit edilmesidir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin Malta’da konsolosluğa başvuru sahipleri ile akraba olduklarını belgelemeleri gerekiyor. Bu durumun belgelenmesinden sonra Malta’da bulunan konsolosluktan Türkiye’deki Malta konsolosluğuna tarafların birbiri ile yakın olduklarının kesinleştiğine dair belgenin gelmesi, ile birlikte başvuru sahiplerinin diğer başvuru evraklarını da tamamlamaları bekleniyor.

Bu evraklar da tamamlanarak Malta aile ziyaret vizesi için tüm işlemlerin sonuçlanması sağlanıyor. Aynı zamanda aile ziyaret vizesi için istenen vukuatlı nüfus kayıt örneğinde yer alan adres bilgilerinin tam ve eksiksiz bir şekilde belirtilmesi gerekiyor.

Malta Öğrenci Eğitim Vizesi

Eğitim amaçlı nedenlerden dolayı Malta öğrenci eğitim vizesi için başvuruda bulunuluyor. Öğrenci eğitim vizesi için Malta konsolosluğunca başvuru sahiplerinin eğitim aldıklarına ve öğrenci olduklarına dair belgelerin ibraz edilmesi isteniyor.

Malta’ya eğitim amaçlı gitmek isteyen kişilerin Malta’da nasıl bir eğitim almaları gerektiği de başvuru dilekçesinde kesin ve net bir şekilde belirtilmesi gerekiyor. Eğitim amaçlı ne kadar süre Malta’da kalınması konusunda da başvuru dilekçesinde süre olarak belirtilmesi gerekiyor.

Malta Schengen Vizesi

Malta, schengen vizesi alınabilecek ülkeler arasında yer alıyor. Schengen vizesi ile başvuru sahipleri serbest dolaşım hakkı elde edebiliyorlar. Ancak bu vizenin alınabilmesi için çok detaylı incelemeler yapılıyor. Schengen vizesi için umumi bir pasaporta ihtiyaç duyuluyor. Pasaportların 10 yıldan daha sürede kullanılmış olmasına dikkat ediliyor. Özellikle süresi dolmuş olan pasaportlar var ise öncelikle bu pasaportların yenilenmesi gerekiyor.

Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu, başvuru sahiplerinin tüm özelliklerini ortaya koyan resmi işlemlerin yerine getirilmesini sağlayan belgelerdir. Bu belgelerden birisi ya da birkaçının eksik olması vize işlemlerinin onay verilmemesi anlamına geliyor.

Malta Vize Ücretleri

Malta vizeleri ile ilgili tüm vize çeşitlerine ait belirli bir ücretlendirme yapılıyor. Vize ücretleri Malta para birimine göre yatırılıyor. Vize ücretlerinin yatırılması ile birlikte yatırma işleminin gerçekleştiğini gösteren belgenin başvuru evrakları içerisinde yer alması gerekiyor.