Malta Aile Ziyaret Vizesi

Malta Aile Ziyaret Vizesi

Malta seyahati planlayanlar için en önemli evraklardan biri hiç şüphesiz Malta vizesi olacaktır. Malta vizesi türlerine göre farklı kategorilere ayrılmaktadır. Malta seyahatine çıkmadan önce ilk olarak bilmeniz gereken hususların başında Malta’ya yapacağınız ziyaret amacı doğrultusunda en uygun vize türünü belirleyerek bu doğrultuda başvuru gerçekleştirmektir.

Eğer Malta’ya seyahat planı yapmanızı amacı arkadaş veya aile ziyareti ise bu amaca en uygun olan vize türünü seçmeniz gerekir. Bunun için başvurmanız gereken vize türü ise Malta aile ve arkadaş ziyareti vizesi olacaktır.

Malta Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Malta seyahatine aile ve arkadaş ziyareti amacıyla çıkma planınız bulunuyor ise bunun için Malta aile ziyareti vizesi ile Malta’ya yolculuk gerçekleştirecek olan yolcuların Malta’da bulunan yakınlarından davetiye almalarının gerekliliği söz konusudur.

Seyahatiniz için gerekli olan davetiye ise e-posta veya faks yoluyla gönderilebilir. Fakat davetiye gönderme işlemi yapan kişinin kimlik, pasaport ve bulunuyor ise Malta oturum izni belgelerinin fotokopilerinin de başvuru belgeleri arasında bulunuyor olması gerekliliği söz konusudur.

Malta aile ve arkadaş ziyareti davetiyesinde vize başvurusunda bulunan kişinin hangi tarih aralığında Malta’da kalacağı, gerçekleştirmek istediği ziyaretin nedeni, davet eden şahsın yakınlık derecesi ve Malta sınırları içerisinde hangi adreste ikamet edileceği bilgilerinin bulunuyor olmasının gerekliliği söz konusudur.

Eksik bilgilerin olması, belirsiz ve tutarsız durumdaki bilgilerle gerçekleştirilen başvuruların ret edilme ihtimalinin çok yüksek olduğunun hatırlanmasında fayda olacaktır. Malta aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunun gerçekleştirilebilmesi için davet gönderilmesi gerekir. Ayrıca davet gönderen şahsın aynı zamanda seyahatin sponsoru durumunda olması söz konusu ise sponsorluk belgelerinin fotokopilerini ve gerekli olması halinde asıl versiyonlarının da başvuru sahibine iletmesi önemlidir.

Sponsorluk durumu söz konusu olan şahsın çalışma/iş durumuna bağlı olmakla birlikte bu konuyla alakalı hangi belgelerin ibraz edileceğine dair olan bilgileri bu sayfada yer alan Malta aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar kısmında inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Malta Aile Ziyareti Nasıl Alınır?

Malta Konsolosluğu değişiklik gösteren koşullar doğrultusunda Malta aile ve arkadaş ziyareti vize evrakları konusunda değişiklik yapabilmektedir. Güncel evrak listesi talebinde bulunmak için Malta Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş olan Vize Merkezleri ve ya seyahat şirketlerini arayarak ücretsiz olarak bilgi edinme imkanınız söz konusudur.

Malta Aile Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar

Malta Aile ve arkadaş ziyareti vizesi alabilmeniz için gerekli olan evraklar;

 • Malta Aile ve arkadaş ziyareti vizesi Schengen vize başvuru formu.
 • Vize başvuru formunu eksik olmayan ve doğru bilgilerle doldurduktan sonra imzalamış olmanız çok önemlidir.
 • Davetiye ; Malta’da davet edildiğiniz şehrin belediyesi tarafından onaylanmış durumda olan davet yazısı, davetiye gönderen şahsın Malta kimlik kartı ve pasaport fotokopisinin birlikte ibraz edilmesi gerekliliği söz konusudur.
 • Türkçe ya da İngilizce olarak hazırlanmış durumda olan dilekçe gerekmektedir. Hazırlanacak olan dilekçe, başvuru sahibi kişi tarafından Malta Konsolosluğuna hitaben yazılmalı ve gerçekleştirilmesi planlanan seyahatin gidiş dönüş tarihleri, seyahat gayesi ve seyahat giderlerinin kim tarafından karşılanacağı bilgilerini içermesi gerekir.
 • İngilizce ya da Türkçe dilinde yazılarak hazırlanmış şirket yazısı; Bağlı bulunulan şirketin yetkilisi olan kişi tarafından düzenlenecek belge; şirketin antetli kağıdına hazırlanmış olmalı, Malta konsolosluğuna hitaben yazılmış olmalı başvuruda bulunan kişinin izinli olduğu tarihler, seyahatin sebebi ve sponsoru mutlaka belirtilmiş olmalıdır. Belge kaşe ve ıslak imzalı olarak hazırlanmış olmalı ve orijinal belgeyi ibraz etmelidir.
 • Pasaportun seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olması gerekliliği bulunmaktadır. Eğer Pasaport son 10 yıl içinde alınmış ise, vizenin sona erme tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunan, vize basımının yapılabilmesi için en az 2 boş sayfası olması ve deforme olmamış olması gerekmektedir.
 • 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf; Biyometrik fotoğrafın daha önceden herhangi bir vize başvurusu esnasında kullanılmamış olması, kişinin güncel halini temsil etmesi, 35×45 mm ölçülerinde olması ve beyaz fon üzerine olması gerekmektedir.
 • Son 3 aya ait, ıslak imzalı ve kaşeli maaş bordrosu,
 • Ön ve arka yüz kimlik fotokopisi
 • Aile ve adres bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Malta Aile Ziyareti Vizesi Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Başvuru tarihinden en fazla 15 gün içerisinde alınmış olan şahsi banka hesap özeti olmalı. Ayrıca 3 aylık hesap hareketliliğini içermeli.
 • Banka hesabında en az 4000 TL bakiye gerekliliği söz konusu olup, şahsi banka hesap özeti imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş olmalıdır.
 • 10 günden fazla konaklama yapılması durumunda ya da birlikte seyahat edeceği eş ya da çocuğa sponsor olunması durumunda ise banka bakiyesinin 4000 TL’nin üzerinde olması çok önemlidir.
 • Seyahat edecek olan evli bayanların kızlık soyadını içeren Tam vukuatlı nüfus kayıt örneklerini temin etme gerekliliği bulunmakta olup iki farklı evrak ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası ; Malta seyahati amacıyla yaptırılacak olan seyahat sağlık sigortasının, dönüş tarihinden itibaren 15 gün daha geçerliliğinin bulunuyor olması gerekmektedir.

Malta Aile Ziyareti Vize Ücretleri

Vize ücreti, Konsolosluk/Elçilik dış temsilcilikler adına vize işlemleri karşılığı tahsil edilmektedir.

 • Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Ücreti : 60 Euro
 • Vize Başvuru Merkezi Ücreti : 30 Euro
 • Vize Danışmanlık Ücreti : 30 Euro olup toplamda 120 Euro vize bedeli ödemeniz gerekmektedir.